Nábytkové kování pro kancelářský nábytek

Důležitým prvkem při návrhu a výrobě kancelářského nábytku je nábytkové kování tzn. drobné kovové ale i nekovové prvky.

U kancelářského nábytku lze kování rozdělit do několika základních skupin:
1) Stolové nohy – zpravidla kovové, s lakovanou povrchovou úpravou, popř. s povrchovou úpravou chrom. Stolové nohy mohou být také ze „dřeva“ nebo resp. LTD či dýhy. Kovové nohou mají povětšinou možnost rektifikace, tzn. pomocné stavěcích šroubů lze vyrovnat případnou nerovnost podlahy a zamezit tak houpání stolu. Dále mohou být stolové nohy výškově stavitelné a jejich součástí může být kabelový tunel. Firma Quick Office používá pro základní řadu nábytku Mirage kovové nohy s rektifikací, s volitelným kabelovým tunelem. V nabídce má také nohy s manuální i elektrickou výškovou stavitelností.

2) Panty, výsuvy, pojezdové systémy pro posuvná dvířka – toto pohyblivé kování je hodně určující pro komfort obsluhy nábytku. Na trhu je široká škála kování, která začíná u noname produktů asijských výrobců a končí u kování nejvyšší třídy evropských výrobců. Na trhu jsou také kování licenční asijské výroby, která jsou kvalitní a cenově výhodná. Evropští výrobci nabízejí velmi promyšlené zásuvkové systémy, vhodné především pro vybavení kuchyňských linek. Toto značkové kování doporučuje i firma Quick Office také pro kuchyně do komerčních prostor. Zvýší se tak životnost nábytku.

3) Úchytky – jsou hodně estetickou záležitostí, ale nesmíme zapomenout také na ergonomii. Je dobré zkusit vzít úchytku do ruky a vyzkoušet si, jak je pohodlné zavřít dvířka nebo otevřít zásuvku. Pro děti jsou vhodné dřevěné nebo plastové úchytky ve veselých barvách s motivy květin nebo zvířátek. Pro posuvná dvířka doporučuje firma Quick Office zapuštěné úchytky, které umožňují míjení posuvných dvířek. Ceny úchytek se pohybují od 20Kč za levné kovové úchytky po 300Kč a více za značkové designové úchytky.

4) Zámky – stejně jako u domovních zámků mají nábytkové zámky za úkol chránit vnitřní prostor nábytku před neoprávněným přístupem. Pro domácí využití postačí kvalitnější neznačkové zámky. Pro komerční využití doporučujeme vybrat kvalitní značkové zámky, které umožňují vytvářet systémy generálních klíčů (tj. „univerzálních“ klíčů pro určitou skupinu zámků, při zachování unikátního klíče pro každý zámek), dále umožňují snadné vyrobení náhradního klíče podle čísla vyraženého na zámku, umožňují také snadnou výměnu cylindrické vložky, bez nutnosti výměny celého zámku. Firma Quick Office nabízí kvalitní značkové zámky, které nabízejí všechny výhody. Také u použitého nábytku, který nabízí bazar nábytku Quick Office, je možné zaměnit staré zámky za nové.

Závěrem chci všechny zájemce pozvat k návštěvě prodejního skladu Quick Office v Praze 5 Radotíně, kde Vám rádi zodpoví Vaše dotazy.

Twitter Digg Delicious Facebook

Komentáře nejsou povoleny.